Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jižní Morava 5.-8.7.2017

Jižní Morava 5.-8.7.2017

p7050175.jpgTohoto čtyřdenního výletu se zúčastnilo 8 lidí. Trochu se jednalo o rodinný výlet. V středu 5. 7. 2017 vyrazili: Maxi (já), Jiřka (má drahá), David(syn), Eva (přítelkyně Davida) a kamarádi, Jarda, Vendul, Dygroš(Jarda) a Dygroška(Iva). Tentokrát se jelo na dvou motorkách a dvěma auty, z důvodu zdravotních u Vendul (byla po operaci) a David s Evou motorku nemají. David s Evou sice měli na rozhodování a sbalení jen hodinu, ale dali to a vyrazili s námi. Původně jsme měli být ubytováni v blízkosti Znojma, ale majitelka penzionu nás den před odjezdem vyšplouchla, a odvolala rezervaci, prý z technických důvodů. Pokusili jsme se oslovit několik jiných penziónů a také, naší známou z penzionu v Hovoranech. Nakonec měla volné pokoje a my s radostí vyrazili na už známé místo, s dobrým vínem pana majitele. Tedy sraz u benzínky za Mimoní jako obvykle, kde se právě rozhodlo kam pojedeme a už se vyrazilo na cestu. První zastávka byla už naše pravidelná v cukrárně v Pňově. Tady si vždy pochutnáme na kávě a zákusku.  Po průjezdu různými opravovanými cestami to bodlo. Pokecali a za chvilku opět na cestu a pokračovali. Přes Golčův Jeníkov, Chotěboř, Ždírec nad Doubravou, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Tišnov a někde tady byla zastávka na oběd. Všichni už byli nervózní, že se ani nenajedí, ale bylo opravdu těžké najít vhodnou restauraci. Nakonec jsme jí našli, ale spokojenost byla tak na 50%. Dlouho jsme čekali a jídlo bylo, jak bych to napsal, takové obyčejné, ale za větší cenu. No ale žaludky byly zaplněné. Po jídle jsme pokračovali na Kuřim, Brno, Slavkov u Brna, Uhřice, Násedlovice, Čejč a cíl s názvem Hovorany. Ubytovali jsme se a už seděli ve známé hospodě na večeři, to bylo kolem 19 hodny. Večer, když se začalo stmívat, bylo třeba se vrátit do penzionu, a Davida a Evu zasvětit do výborné chutě vín pana Dostála. Ochutnávali jsme až do pozdních popůlnočních hodin. Zdálo se, že Evě i Davidovi zachutnalo stejně, jako nám už loni.

Druhý den ke snídani bylo víno, ale jídlo také a vyrazili jsme na procházku do blízkého Čejče. Seznámili jsme se se zdejším Obecním úřadem, s domem, kde bydlel T. G. Masaryk a krásnou místní hospůdku s dobrým pivem. Po procházce zase zpátky do penzionu na víno. Když jsme dostali hlad, zašli jsme do pizzerie v Hovoranech, ale moc nás tam nepotěšili, tím jak nestíhali a polovičku jídel neměli. Trochu plná hospoda a prostě nestíhali. No neuspokojili nás. Tak jsme se odebrali do naší známé hospůdky a tam se najedli.

Třetí den byl ve znamení výletu do Hodonína. Cestu jsme absolvovali auty, bylo to pohodlnější. Procházka městem, prohlídka pár obchodů, posezení na náměstí a ochutnávka zdejšího piva. Vyslechli jsme si zvonění kostela i radnice. Vážení, zvoní jim to tam pěkně  do rytmu vodotrysku. Po prohlídce města opět zpátky do penzionu k vínečku. Poseděli jsme opět do půlnoci a pak už spánek, který byl přípravou na cestu domů.

Čtvrtý den - odjezd domů. Nakoupili jsme dostatek vína do zásoby a naložili auta. Ještě, že tentokrát tu auta byla, mohli jsme si naložit více vína. Na motorky jich mnoho nevleze. Rozloučili jsme se s Dostálovými  a vyrazili směr Brno, Kuřim, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice a chtěli jsme na Hradec Králové. To se však k vůl objížďce nepovedlo a museli jsme přes Pardubice a teprve potom do Hradce. Za Hradcem jsme si udělali u benzinky přestávku. Pak už přes Jičín domů.

Co k tomu dodat? Užili jsme si všichni a byl to zase vydařený pobyt. Těšíme se na další.

FOTKY

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář