Jdi na obsah Jdi na menu
 

V. Ročník chata Žimrovice

Uběhly dva roky a já (Maxi) a Žermen jsme opět naplánovali cestu na Severní Moravu, s nocováním v chatě u řeky Moravice na Opavsku. Tentokrát jsme se rozhodli, že cestu trochu změníme a pojedeme přes Polsko.  

První den

img_0772.jpgOpět byl stanoven sraz u kina v Mimoni. Ve čtvrtek 17. 7. 2014 přijel jako první Žermen a až po něm já. Odtud jsme jeli přes Mnichovo Hradiště, Jičín, Jaroměř, Náchod na přechod do Polska. Cesta nebyla zrovna jednoduchá, protože bylo pár uzávěrek a ještě nám za Jičínem začalo trochu pršet. Naštěstí jen jemně. Z Jaroměře do Náchodu byla cesta trnitá, kolony kamionů, zácpy. V Náchodě jsme si udělali malou přestávku u benzinky na svačinu a kávu. Potom jsme ještě v husté dopravě vyjeli na hraniční přechod, ale jakmile jsme přejeli hranice, kamiony se rozptýlily a mohli jsme spokojeně pokračovat v naší pouti. První naše zastávka byla na zámku Leśna Skała u obce Szczytna. Zámek jsme zahlédli ze silnice, ale museli jsme se trochu ptát, jak se k němu dostaneme. Jak říká Žermen, ještě že Maxi umí trochu polsky. Prošli jsme si venkovní prostory v zámku a užili krásného pohledu na panoramata z vyhlídky(widok). Musíme ještě zmínit, že bylo strašné vedro, když jsme měli odjíždět od zámku, ani se nám nechtělo do přileb. No ale měli jsme ještě před sebou dlouhou cestu a nic jiného nám nezbylo. Další zastávka, kam jsme se chtěli podívat (píšu, chtěli, protože až na místo se nám nepodařilo dostat) byla Twierdza bastionowa Klodzko. Před městem byla krásná informační cedule, ale dál nic, takže jsme tápali. Navíc byla v Klodzku samá jednosměrka, zákaz vjezdu a parkování. Nakonec jsme zastavili pod náměstím a fotky pevnosti udělali z dálky. Stále bylo vedro jak v peci a my pokračovali dál směr Otmuchów. Po cestě za obcí Złoty Stok jsme zahlédli kamennou stavbu, skoro jako zříceninu hradu. Když jsme k ní přijeli, zjistili jsme, že se jedná o historickou vápenku. Zajímavá stavba, ale bylo třeba pokračovat dál. V Otmuchówě jsme navštívili zámek. img_0786.jpgOpět jsme udělali pár fotek a ovlažili se v zahradní kašně. Pak zase do rozpálených přileb směr město Nysa. Jen co jsme vyjeli z Otmuchówa, už jsme opět stáli. Důvod?  Polský policista. Proběhla běžná kontrola dokladů, na focení s policistou (policjant) nebyla nálada, v tom vedru jsme si na fotečku vzpomněli až později. Jeli jsme dál do Nysy a Prudniku. Potom přes hraniční přechod v Bartultovicích do Česka a už jsme se poohlíželi po nějaké restauraci, neboť prázdné žaludky se už hlásily. V Městě Albrechtice jsem zastavil u restaurace, ale bylo narváno. Tak jsme jeli do Krnova a cestou hledali nějakou tu hospůdku, kde by dobře vařili. Nakonec jsme zastavili u motorestu ve vesničce Skrochovice a najedli se. Pak nás ještě čekala zastávka v Opavě na nákup a příjezd na chatu. No měli jsme toho v tom vedru plné zuby.

Druhý den 
img_0809.jpgRáno po snídani jsme vyjeli na další místo Tridacovy soutěže. Tentokrát jsme měli v hledáčku trojmezí ČESKO-POLSKO-SLOVENSKO. Cesta vedla přes Hradec nad Moravicí, Fulnek, Nový Jičín, Příbor, Frýdek Místek až k Nošovicím. Tam byla jenom malá přestávka na cigárko. Na návštěvu pivovaru nebyl čas. Následoval Třinec, ale cestovat tam je pro tvrdé nátury, kolony, kolony, kolony. Předjíždět se nedalo. Pokračovali jsme dál, směr Jablunkov. Cestou jsme projeli dešťovou přeháňkou a v Mostech u Jablunkova jsme se v restauraci U Taufrů naobědvali. Restauraci můžeme doporučit, výborné a levné menu. Však tam chodí na obědy i místní příslušníci policie, osobně jsme je viděli. Po vynikajícím jídle hurá na trojmezí, přes vesnici Hrčava. Do této vesnice vedla opravdu dlouhá a téměř nekonečná cesta lesem. Projeli jsme Hrčavou a cestou necestou jsme dorazili k cíli. Pěkné místo, upravené cesty, čisto, pohoda. Zpátky jsme jeli přes Polsko na Jaworzynku a přes hraniční přechod Bukovec do Česka. A zase ten Třinec. Hnus, v šíleném vedru skoro hodinu v zácpě. No a potom kolem Českého Těšína do Havířova a Ostravy. Cestou jsme projeli v blízkosti uhelných dolů, protože jsme měli všude mour. V Ostravě jsme se zastavili na kafe u mojí mamky. No a těsně před večerem jsme dorazili na chatu.
 
Třetí den
 
Tento den jsme si dali pauzu od motorek. Bylo hezky, tak jsme si užili den na chatě, posekali trávník, dali pivko, ugrilovali klobásky a dali pivko. Prostě veget.
 
Čtvrtý den
 
Den návratu. Zabalili jsme si věci a vyrazili přes Fulnek na dálnici směr Olomouc. Tam jsme měli zastávku u jedné části pevnosti. Chtěli jsme sice najít tu hlavní, ale to se nám nepovedlo. Až doma jsme zjistili, že chyběla ještě jedna ulice a našli jsme ji. No nic, i tu, kterou jsme našli, jsme si užili, nafotili se u vojenské techniky a taky odpočinuli.p7200060.jpg Potom jízda dál přes Mohelnici, Moravskou Třebovou, Litomyšl, Vysoké Mýto. Udělali jsme si přestávku na kávu na našem známém místě Koliba před Hradcem Králové. Oběd jsme si nedali, bylo narváno. Pak přes Hradec Králové na oběd u benzinky Tank Ono v Milovicích u Hořic. Dali jsme si guláš, ale nic moc. Po jídle zas na motorky a přes Jičín, Mnichovo Hradiště jsme pokračovali dál. V lese před Mimoní, pěkně ve stínu, vedro bylo stále veliké, jsme si udělali poslední zastávku a rozloučili se a vyrazili k domovům.
 
Fotky zde
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář