Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyjížďka 7 krásných míst 6.9.2014

4.3.jpgTento den jsme se domluvili opět jen dva, já (Maxi) a Žermen. Ostatně v poslední době to ani jinak nebývá.  Sraz byl v 09.00 hodin u benzínky Agip v Jablonném v Podještědí. Žermen tam byl už podruhé za sebou jako první. V době mého příjezdu se snažil zkontrolovat tlak v pneumatikách. Taky jsem se přidal a udělal si kontrolu. Po dokouřeném cigárku jsme  vyrazili směr Hrádek nad Nisou.

1. místo – hrad Grabštejn – z Hrádku jsme trochu tápali po správném směru na hrad, stačilo jedno zeptání a už jsme tam byli. Motorky odložili pod hradem a vydali se pěšky nahoru. Žermen mě hnal jako nadmutou kozu, že prý musíme rychleji, abychom stihli vše, co máme v plánu. Bylo docela teplo, a tak když jsme vyšlapali až k hradu, byli jsme úplně zpocení. Udělali jsme pár fotek včetně hradní restaurace a už zase rychle dolů k motorkám.
2. místo – Arturův hrad – z Grabštejna jsme se dali směr Liberec a dále na Turnov. 9..jpgPřed Turnovem jsme sjeli ze čtyřproudovky směr Sychrov. Jeden kilometr před Sychrovem byla silnice uzavřena a objížďka směřovala na Pěnčín. Neposlechl jsem svůj vnitřní hlas a nezeptal se chlapíka u uzávěrky, tak jsme poslušně jeli objížďkou cca 15 km k našemu naplánovanému hradu. Musím hned tady napsat, že pak zpátky k té uzávěrce jsme ujeli cca 500 m. Stačilo se předtím zeptat na směr jízdy a ušetřili bychom si čas. No nic, tak se to někdy stává a my jsme na to experti. Arturův hrad, to jsou dvě věže a uprostřed brána, ovšem pěkná. Zase pár fotek, odpočinek a jeli dál.
3. místo – Hradec Králové – slavnosti královny Elišky – z Arturova hradu jsme najeli na dálnici směr Mnichovo Hradiště, pak odbočili na Sobotku, Jičín, Hořice. Natankovali jsme před Hradcem Králové a hurá do krajského města. Trochu jsme hledali, jak se k hlavnímu náměstí dostat, byla samá objížďka a uzávěra, poptali se a nakonec dorazili na místo. Motorky zaparkovali pod náměstím a šli se podívat mezi lidi. Potkávali jsme různé historické postavy, 15..jpgmnoho stánků, řemesel a u jednoho objednali klobásku a pivko nealko. Po odpočinku ještě jednou procházka kolem stánků a grilů s masem až zpět k motorkám.
4. místo – zámek Slatiňany – vyrazili jsme směr Pardubice, Chrudim až do Slatiňan. Zase špatně značen příjezd k zámku, ale nebyli bychom to my, kdybychom to nenašli. Zaparkovali pod zámkem za dvacku a šli tam. Jsou tam i koně, samo že jo, je to taky hřebčín. To jsme poznali podle nápadných znamení na zemi. Potkali jsme také zvíře, které hlídalo zámecký park. Byla to slepice bez ocasu. Vůbec se nebála lidí. Jinak zde u zámku mají moc krásnou rostlinnou výzdobu a žokejku.
5. místo – zámek Kačina – vzali jsme to zpátky na Chrudim a potom směr Heřmanův Městec, Čáslav, u Kutné Hory na Nové Dvory a už byl zámek. Velikost zámku a zahrad nás docela překvapila. Také ten pořádek v zahradách, ve vesnici a okolí. V zámecké kavárně jsme si dali kofolu a přitom se málem připletli mezi svatebčany. 25.1.jpg
6. místo – zámek Loučeň – opět jsme vyrazili na cesty. Vrátili jsme se přes Kutnou Horu, Kolín, dále směr Nymburk a z Krchlebů vlevo směr Loučeň až k zámku. Na tomto zámku je nádherná upravená zahrada a i zde se konala svatba, teda spíše mega svatba. Asi zámožnější lidé. Hezky jsme si tam pochodili, pokochali se krásou a u stánku dali čepovaný nealko pivko.
7. místo – restaurace Skála Klášter Hradiště nad Jizerou – tak ze zámku Kačina jsme to vzali vesničkami až do Luštěnic, potom na dálnici směr Mladá Boleslav a pak na Mnichovo Hradiště. Přesně u letadla nás chytla obrovská průtrž, že přes plexy nebylo vidět, začali promokat nohavice a boty. Já mám naštěstí dobré boty, ale Žermen se bude muset poohlédnout po nových a hlavně motorkářských. Až před odbočkou na Mnichovo Hradiště jsme průtrži ujeli. Pak, opět po kratičkém bloudění, jsme našli restauraci. Mimochodem jde o podzemní hospodu.
Už bylo pozdě, stahovali se mraky, tak jsme se dlouho nezdrželi a raději pokračovali do Mimoně. Naštěstí nepršelo a dokonce na chvíli vysvitlo sluníčko. I proto jsme to zariskovali a dali si v Mimoni v Dřevěnce poslední a vlastně první vyjížďkovou kávu. Pokecali o tom, co jsme dneska zažili, že kromě průtrže jsme trošičku projeli ještě deštěm ve dvou případech. Ty byly ale podstatně menší a skoro jsme to ani nepocítili. No byl čas vyrazit, rozloučili jsme se a frčeli domů. Dojížděli jsme za mírného stmíváni před 20.00 hodinou.
 
Závěr: do 15.00 hod. krásné teplé slunné počasí, třikrát a z toho jednou pořádně zmokli, viděli několik pěkných míst, bloudili kupodivu docela malinko, potkali docela dost motorkářů, najeto přes 400 km.
 
Fotky zde
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář