Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyjížďka s Žermenem 6.6.2015

První vyjížďka roku 2015  

p6060222.jpgAno je to tak, opravdu se jedná o první vyjížďku v tomto roce. Bylo to 6. června a jeli jsme jen ve dvou, já Maxi a Žermen. Tentokrát naplánoval cestu Maxi a Žermen ji trochu doladil.

První místo se nazývá Rozhledna Kostelní Hlavno. Jedná se o menší dřevěnou rozhlednu, ovšem při příjezdu k místu nás překvapila oplocená rozhledna a samozřejmě uzamčená. Ano klíč jak psali, na cedulce byl k dispozici u nějaké místní báby (dědka?), ale to se nám nechtělo jí vyhledávat. A tak nezbylo než se pokochat jen zpoza plotu a trochu odpočinout. Bylo totiž docela velké vedro a stupně se pohybovali nad třicítkou.

Dalším našim cílem byl zábavný park MIRAKULUM. Je to místo v těsné blízkosti Milovic, kde se zejména pobaví děti. Lákalo nás podívat se, jak si děti mohou tady hrát, ale vstupné 180,- Kč odradilo naše chutě. Přes plot bylo vidět něco málo a zadarmo nás („děti“) pustit nechtěli, takže zase nic. Tak jsme si trochu oddechly od sluníčka ve stínu stromu na parkovišti a pokračovali dále.p6060235.jpg

Nyní jsme měli v merku historickou vesnici umění a řemesel BOTANICUS OSTRÁ. Jedná se o pěkně upravené místo do historického původu vesničky, ve které se dozvíme, jak tehdy fungovaly různá řemesla (výroba papíru, knihtisk, kamenictví, provazárna, výroba svíček a mnoho dalších). Moc se nám tam s Žermenem líbilo. I jídlo z grilu společně s dřevěným příborem a pitem jsme vyzkoušeli. Za 7 grošů jsme si pochutnali (pozn. 1 groš=10,-Kč). Prošmejdili jsme celou vesničku a pak pokračovali dál.

Následným naším objektem byla rozhledna v obci Hrubý Jeseník. Jedná se o železnou konstrukci, naštěstí byla rozhledna přístupná. I v tom vedru jsme se vyškrábali nahoru. Byl to krásný výhled. Žermen loudil po slečně, která tam v budce prodávala lístky nějakou vodu, ale nebyl vyslyšen. Nezbylo nám nic jiného, než žíznivý pokračovat dále.

A nakonec jsme vyrazili k Turistické chatě (Prachovské skály), kde nám bylo dopřáno občerstvit se malinovkou a nealko pivem. I když bylo pozdní odpoledne, stále bylo velké teplo, takže na výšlap nebylo pomyšlení. A proto po občerstvení hurá domů za sprchou.

Závěr: něco s vyjížďky bylo natočeno na kameru, vedro, že mouchy padaly, opět pár pěkných míst ke zhlédnutí, najeto něco přes 300 km.

FOTKY

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář